Vedení úspěšného hospodářství není možné bez chytrých investicí a nákladů. Naštěstí dnes statkáři mají k dispozici mnoho skvělých vynálezů, které nejen ulehčují práci na poli, ale rovněž výrazně snížují spotřebu vody, pomahájí chranit životní prostředí a šetřit peníze.

osiedle

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
Nepostradatelným elementem výbavy každého moderního hspodařství jsou určitě různé typy nádrží. Při pěstování rostlin se totiž používá mnoho substanci, které je třeba někde skladovat.
Nikdo si dnes nedokáže představit výnosné pěstování zeleniny či obilí bez hnojiv, čili směsi látek, které se používá za účelem dosažení maximální rychlosti růstu rostlin a úrody bez vady na kráse. Hnojivá můžeme rozdělit do několika skupin: jsou tekutá a tuhá, statková a minerální, jednosložková a vícesložková, kyselá, zásadITá či neutrální. Snadné skladování a transportování kapalných hnojiv umožňují speciální nádrže. Stacionární nádrže se vyrábí především ze smaltovaných plechů, zatímco převozní nádrže jsou většinou vyráběný z kvalitního plyethylenu, který je bezpečný a nepodléhá korozi. Převozní nádrže jsou velmi lehké, díky čemu transport hnojících směsi je snadnější.
tkanina

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Každé moderní hospodářství mělo by být také vybavené nádrží na dešťovou vodu. Tyto nádrže mají za úkol sbírat srážkovou vodu, kterou lze potom použít na zalévání našich záhonů ze zeleninou či trávníků.
V nabídce specializováných obchodů jsou k dostání plastové nádrže, další tipy zde nádrže z betonu a z sklolaminátu, přičemž experti jsou shodní: nejlepší variantou je rozhodně první ze zmíněných typů. Plastové nádrže jsou mnohem lehčí než ty vyrobený z betonu, mají mimořádnou životnost a jejich instalace je velmi snadná. Investice do kvalitní nádrže na srážkovou vodu se určitě vyplatí!

Tagged on: