Pružiny najdete ve většině mašín. Většinou pružiny jsou nevelké díly, které mají ohromný vliv na fungování strojů. Jejích role je opravdu neobvykle významná.Škoda, žezřídkakdo o tom ví. Postup produkci per je komplikovaný. Nejpodstatnější na startě je navijení a tvarovaní pružiny. Druhá velice podstatná věc, kterou se děla s pružinama je tepelní úpravení, jenž cílem je tepelní stabilizace. Většinou tato část vyroby pružin je mechanická. Následní fáze je víc složitá.

výroba pružin

Autor: Qtea
Źródło: http://www.flickr.com

Jde o povrchnovou mechanickou úpravu a můžeme ji rozdělit na tří menší fáze. První je kuličkovaní, pozdějí broušení a na konec odmašťovaní. Díky speciálním strojům celý postup je dělaný automatický. Poslední velice základní etápa. Je to povrchová antikorozní úprava a značení. Aplikovaný je tehdy lak a vosk. Uživáné některými vyrobcy je rovněž černění a cínování. Metoda vyrabení zaleží jístě na tím, co chceme dosáhnout. Možné jsou rovněž jíne akce v průběhu produkcí per. Jde třeba o odmagnetování pružin nebo o jejích odjehlování a leštění. Pozoruhodné jsou též speciální zkoušky, které dělají někteří vyrobcy. Jde tady o zkontrolovaní kvality. Je to nejlepší garance dobrého produktu. Samozřejmě jde o kvalitu suroviny a jakost celého produktu. Výroba pružin použivá nejčastějí kovu. Existují dvě metody tvaření. První metoda probíhá za tepla a druhá metoda probíhá za studena. Jistě způsob produkcí zavísí tím jaké vysledky očekávame. Nejčastějí se použivá korozivzdornou ocel nebo slitina měď. Surovina má vliv na atributy pera. Velmi pozoruhodné jsou speciální místa, ve kterých produkuje se jenom pera – viz: výroba pružin na vyžádání.

kovová pružina

Źródło: vanel.com

Perarny nejsou velice popularní. Jsou velmi specialistickými tovarnama, které najdete je ve všech větších městech. Už jenom někdy můžete se setkat s pružinarnami, ve kterých produkce je ručná. Taková produkce garantuje Vám nejvyšší jakosti pružin. Myslíme, že nejlepším nápadem je kupovaní per přímo od producentů. Je to především levnější, kvapnější. Kromě toho budete máte jístotu, výrobekprodukt, který koupite bude nejlepší jakostí. Nakupování přímo u producentů je nutné v případě, kdy máte náročné požadavky. Taková objednavka bude určitě drážší, ale přestože radime Vám nakupovaní přímo v perarnách. Více informací o různých typů pružin si můžete přečíst na: .

Tagged on: