Celá řáda lidí během obnovy interiéru chce zcela sami rozhodovat o vzhledu pokojů a o všech činnostech. V současné době je možné to v rostoucí míře, protože více dekoračních výrobků je připravených tak, aby zákaznici sami je mohli používat na podporu pravidla „do-it-yourself“. Díky tomu rovněž amatéři můžou nádherně udekorovat interiér s minimální pomocí specialistů (nebo vůbec bez). Občas obnova prostoru je trefou do černého nejenom, když pokoj buď dům je ve velice špatném stavu , ale také když jeho bydlící touží po radikální proměně estetiky nebo potřebná je změna funkce pokoje (tř. dětský pokoj se stává obývakem).

domů

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Kvůli tomu trendu hodně firem s dekorativními přílohy nabízí samolepící tapety, díky kterým celková změna stěn je možná v jen několik hodin. Nutný je jen čas, trochu trpělivosti a podstatní manuální schopnosti – nezanedbávat v průběhu lepení fototapet vážné je, aby byly připevněné rovně, aby obraz anebo vzor vypadal perfektně. Stojí to za to, být si vědom, že samolepící tapety jsou nyní ekologické a dostupné v skoro všech možných barevních verziích – díky tomu vypadajou nádherně nejen v obývacím pokoji nebo soukromém pokoji, ale i v mnohých komerčních místech – . Teď velmi populární jsou tapety, které ukázují různorodé textury, třeba mahagonového dřeva, cihelní zdi, dřevní kůry anebo písku – takové dekorace můžou dělat autentické zázraky, jestli žádaný je okouzlující vzhled pokoje.

pokoj

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Samolepící tapety nyní jsou docela odolné a nejednou sluší rovněž stěnám charakteristických pro starší stavby. Jsou vyráběné většinou z moderní folie, která dobré se nalepí na mnoho různorodých látek – například na sádru, cihly, a dokonce rovněž sklo. Nutné je pouze pozorné přečtení instrukci pro uživatele, aby vhodně připravit stěnu – někdy klienti budou museli plochu vyčistit nebo zbrousit. Nejsnadnější je rozhodně nalepení tapety na zcela hladkou stěnu. Jestli proces dekorování zdí probíhá vhodně, výsledky jsou pravdivě malebné – samozřejmě stojí to za to, závěřit možnostem samolepících tapet – přečtěte si o tomto tématu.
Tagged on: