Moderní technika významně změnila způsob pěstování rostlin. Zemědělství se stalo mnohem výkonnější a začalo přinášet zisky. Rozumní majitele farem začali investovat do nejnovějších prostředků a nářadí pro zvýšení úrody ovoce a zeleniny či obilí. Větší sklízeň je garanci větších výnosů, a větší výnosy umožňují pokračování v modernizaci hospodářství.

Dobrá hnojiva – základ pěstování rostlin

Hnojiva se dnes považuje za jeden z nejdůležitějších elementů každého hospodářství.
Většina statkářů si vůbec nedokáže představit efektivní pěstování ovoce, zeleniny či obilí bez vhodných hnojiv. Pod pojmem hnojiva rozumíme látky nebo směsi látek používané za účelem zlepšení růstu rostlin. Hnojiva obsahují tzv. makroživiny (mezi které patří dusík, fosfor a draslík), které obohacují půdu a významně urychlují růst rostlin, mají pozitivní vliv na její úrodnost a zabraňují půdní erozi|Díky obsahovi tzv. makroživin (mezi které patří dusík, fosfor a draslík) hnojiva mění.
Druhy hnojiv a způsoby jejích použití
pokoje

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Hnojiva můžeme rozdělit do dvou základních skupin: organických a neorganických.K první ze zmíněných patří kompost či mulč. Dnes se velké oblíbě zahrádkářů těší rovněž tzv. zelené hnojení, čili pěstování určených druhů rostlin, které dokážou vázat určité látky ve svých nadzemních či podzemních částech. Pak stačí dostat tyto rostliny do půdy, aby prospěšné látky mohly začít hnojiva mají hodně plusů, zvýšují kvalitu půdy, jsou ekologické a levnější než ta neorganická. Navíc díky používání kompostu se jednoduše zbavíme odpadků z kuchyně.
Neorganická hnojiva se rozdělují do několika dalších skupin: máme hnojiva jedno a vícesložková, hnojiva kapalná, pevná a plynná.
Pokud jde o metodu nanášení, hnojiva se aplikují buď na půdu, nebo přímo na nadzemní části rostlin.
nádrže na hnojivo

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Jak skladovat neorganická hnojiva? V správně zvolených nádržích!
Benzinova pumpa

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com
Pro bezpečné skladování minerálních hnojiv je třeba investovat do kvalitních nádrží – vypadat Kontejnery tohoto druhu jsou dnes vyráběny především z trvalého polyethylenu. Moderni technologie výroby výroby garantuje vysokou odolnost vůči nízkým teplotam a UV záření. Většina nádrži má speciální dvojitou konstrukci, která zabraňuje únikům průmyslových směsi – vidět mobilní nádrže na adblue. Nádrže na hnojivo se snadně přepravují – můžeme k tomu použít například vysokozdvižný vozík.

Firmy, kteřé se zabývají výrobou kontejnerů na hnojivo, rozšiřují svoji nabídku a začinají prodávat také nádrže na jiné chemické látky, mimo jiné na AdBlue.

AdBlue, známý rovněž jako Močovina AUS 32, je vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny, který se používá dnes v Automobilovém průmyslu za účelem úpravy výfukových plynů motorů Diesla na úroveň stanovených limitů. Nádrže na AdBlue mají dvojitou konstrukci, snadno se převáží a navíc jsou vybavený specialním výdejním zařízením
Tagged on: